wierzba

Właściwości wierzbownicy drobnokwiatowej

Wierzbownica drobnokwiatowa to roślina, która ma małe fioletowe płatki kwiatów. Jest ziołem o licznych właściwościach leczniczych, przez co ma także szerokie zastosowanie. Jest ona sprawdzonym sposobem dla osób, które zmagają się z trądzikiem oraz z łysieniem. Przygotowana herbata z tego ziela sprawdzi się również przy leczeniu prostaty.

Prozdrowotne właściwości

Pomimo wielu prozdrowotnych właściwości, może także mieć skutki uboczne. Jej właściwości są dobrze znane w Europie i Azji, gdyż rośnie głównie na tych terenach. Ma właściwości antyoksydacyjnej, usuwa wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania komórek nowotworowych w naszych ciałach. Zawiera flawonoidy, które są odpowiedzialne za oczyszczanie z toksyn. Stosuje się ja w profilaktyce, a także przy leczeniu objawów przerostu gruczołu krokowego, a także zwalcza jego stany zapalne. Jak wiadomo, trądzik występuje z powodu wahań hormonalnych. Wpływając pozytywnie na cerę trądzikową, reguluje poziom hormonów.

 

Właściwość dla skóry

Dodatkowo warto wspomnieć, że posiada właściwości antyłojotokowe. Można, zatem przygotować herbatę z wierzbownicy drobnokwiatowej i pić ją w celu poprawy naszej cery i pozbyciu się nadmiaru łoju. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemem przetłuszczającej się skóry głowy. Wspomaga również leczenie łysienia androgenowego. A jakie ma skutki uboczne? Wierzbownica drobnokwiatowa może wywoływać reakcje alergiczne. Przez wzgląd na jej właściwości regulujące poziom hormonów może się również przyczynić do zmiany długości cyklu menstruacyjnego u kobiet.

Dodaj komentarz