kobieta nerwy

Siła spokoju – zapanuj nad nerwami

W dzisiejszych czasach spokój jest towarem deficytowym. Ogólnie mamy do czynienia z powszechnym poddenerwowaniem, mamy do czynienia z zabieganiem. To oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na pogorszenie się jakości zdrowia danej osoby. Im więcej owej nerwowości w codzienności, tym gorzej dla zdrowia, tym owo zdrowie bardziej podupada. Jednym z produktów, które mogą nam pomóc w uzyskaniu większego spokoju jest melisa.

Jak zadbać o nerwy?

Nie jest to oczywiście niczym odkrywczym, ponieważ samo słowo melisa wywołuje skojarzenie z ziołem uspokajającym. Jednakże mówiąc o melisie lekarskiej, nie należy jej działania sprowadzać tylko i wyłącznie do aspektu działania uspokajającego. Herbatki z melisy działają bowiem kojąco w przypadku wystąpienia kolek, można mówić o niwelowaniu bólów głowy jak również ma ona pozytywny wpływ na apetyt. Poza tym może ona nas wspomagać gdy mamy gorączkę, może nam pomóc walczyć ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym. To jeszcze nie wszystko, na co należy tutaj zwrócić uwagę. Melisa, a konkretnie to maść z wyciągiem z melisy może pomóc nam w sytuacjach, gdy zostaniemy ukąszeni przez jakiegoś owada.

Równocześnie też owa maść może działać na owady w sposób odstraszający. Nie można zatem mówić o melisie jako o produkcie, jako o zielu, które wyłącznie działa w sytuacjach napięcia nerwowego. Wpływ melisy na ludzkie zdrowie jest znacznie szerszy i tym samym delektowanie się herbatką z melisy jest bardzo dobrym zwyczajem, który warto jest wdrożyć w swoją codzienność pełną różnych niespodzianek.

Dodaj komentarz