rodzinny sport

Rodzinne uprawianie sportu

Rodzinne spędzanie czasu jest ostatnio bardzo popularne. Ważne jest, aby ten czas spędzać z najbliższymi i od małego wpajać w swoich pociechach ducha sportu. Są to bardzo dobre właściwości, które mogą już być w nas od początku naszych lat. Czasami dzieci niechętnie podchodzą do sportu, ale zapatrzone w swoich rodziców będą razem z nimi uprawiać poniższe sporty takie jak: jazda na rowerze – już od niemowlaka możemy uprawiać rodzinnie ten sport. Wkładamy dzieci do specjalnego nosidełka, bądź jak jest na tyle małe, że jeszcze nie siedzi, to doczepiamy przyczepkę, tak zwaną rikszę. Ale oczywiście docelowo uczymy dzieci samodzielnej jazdy na rowerze.

Jak aktywnie spędzać czas?

Piłka nożna, koszykówka, tenis, narty, łyżwy, siatkówka, rolki – to wykaz wszystkich sportowych dyscyplin, których raczej nie możemy uprawiać z niemowlakami, natomiast kilkuletnie dzieci bardzo szybko zdobędą odpowiednie umiejętności co do każdej dziedziny sportowej. Dla nich powinna być do bardzo dobra zabawa. Musimy dać im tylko szanse. I oczywiście wspierać je, bo czasami będą trudności do pokonania, które przejdą tylko dzięki wam.

Bieganie – Małe dzieci potrafią raczkować i ciężko im będzie biegać, skoro jeszcze nie potrafią chodzić. Ale jest i na to rozwiązanie, ponieważ są specjalne wózki, dzięki którym wraz z naszymi pociechami możemy uprawiać ten sport. Przy starszych dzieciach nie będzie takiej trudności w szczególności wtedy, kiedy zapiszemy je na jakieś zawody dla najmłodszych, gdzie każdy dostaje jakiś drobny upominek w postaci na przykład medalu. Nordic walking – pewnie zadajecie sobie pytanie, czy jest to możliwe z dziećmi? Oczywiście, że tak! Dopóki są malutkie można je włożyć do nosidełka bądź chusty, ponieważ przy wędrowaniu z kijami wcale to nie przeszkadza. Jednak gdy dzieci są już troszkę starsze, warto zainwestować w ich małe kijki. Taki spacer znacznie lepiej wpływa na nas, niż zwyczajne chodzenie.

Dodaj komentarz