ból głowy

Jak zwalczać ból głowy?

Wiele Polek i Polaków bardzo często skarży się na bóle głowy, które są najprawdopodobniej najpopularniejszym schorzeniem dręczącym naszych rodaków. W zdecydowanej większości przypadków sięga się od razu po tabletki, ale istnieje kilka dobrych sposobów, aby tego uniknąć.

Unikaj tabletek

Należy unikać tabletek w delikatnych bólach głowy, zamiast tego można poradzić sobie z nieprzyjemnym odczuciem domowymi sposobami, bez niepotrzebnego podawania chemii naszemu organizmowi, co zdecydowanie da odpocząć naszej wątrobie oraz żołądkowi. Dobrym sposobem jest sięgnięcie po naturalne środki zawierające kwas salicylowy. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie problemu, możemy sięgnąć po produkty posiadające w swoim składzie ekstrakt z wierzby, gdyż posiada ona spore ilości tej substancji.

Syntetyczna chemia na ból głowy

Chemia syntetyczna w postaci leków pozwala na dokładne określenie dawki – natura niestety nie daje takiej możliwości , a związki naturalne wbrew pozorom wcale nie są łagodniejsze niż syntetyczne, dlatego w domowym leczeniu można stosować tylko taki wyciąg z kory wierzbowej, który został przygotowany zgodnie z drobiazgowymi zasadami sztuki zielarskiej. Kolejnym dobrym sposobem na ulgę w dolegliwościach bólowych jest masaż głowy lub twarzy, który z pewnością odwróci uwagę od uciążliwego odczucia. Podobny skutek da również przewiązanie głowy chustką, która da ciągły, jednostajny ucisk łagodzący ból. Ulgę przyniosą nam również chłodne okłady, do których doskonale sprawdzą się mokre, chłodne kawałki tkaniny przykładane na czoło lub kark. Warto wypróbować wszystkie sposoby na walkę z bólem i w czasie kolejnego ataku dolegliwości umieć poradzić sobie w najbardziej efektywny dla nas sposób.

Dodaj komentarz