pasta do zębów

Ekologiczne pasty do zębów

Temat ekologii towarzyszy nam we wszystkich niemal aspektów życia. Jest to zwłaszcza odczuwane w branży handlowej, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty codziennego użytku. Dotyczy to również produktów do higieny jamy ustnej. Jest to niezwykle ważny aspekt życia ludzkiego, którego nie wolno zaniedbywać. Zwłaszcza, że nieleczone ubytki mogą być przyczyną wielu ogólnoustrojowych chorób. Nie bez znaczenia jest wybór pasty do zębów.

Jak zrobić pastę?

Okazuje się, że można ją przygotować w domowych warunkach z produktów, które każdy ma w swoim domu. Są one o niebo lepsze od past dostępnych w drogeriach, w których składzie możemy doszukać się wiele chemicznych środków wybielających czy kompozycji zapachowych. Takie dodatki z pewnością nie są korzystne z punktu widzenia zdrowia. Alternatywą, a zarazem bazą dla domowych past do zębów są preparaty dostępne w aptece.  Należy sięgać po takie produkty, które mają prosty skład, bez cukru i fluoru, na bazie olejku eukaliptusowego czy sody oczyszczonej. Jako dodatek świetnie sprawdza się też węgiel aktywny, który skutecznie wybiela zęby i usuwa z nich płytkę nazębną wraz z bakteriami.

Można tez opcjonalnie dodawać ulubione olejki eteryczne, ale w bardzo małych ilościach. Wzbogacenie substancji do mycia zębów w cynamon czy goździki świetnie sprawdzi się jako mieszanka antybakteryjna o korzennym zapachu. Można też sięgnąć po olej kokosowy, który chroni dziąsła i działa przeciwpróchniczo. W zależności od upodobań można też sięgnąć po szałwię czy suszone liście malin.

Dodaj komentarz