dieta dukana

Dieta Dukana i jej znaczenie

Dieta Dukana obecnie należy do grona najpopularniejszych diet odchudzających na świecie. Swą pozycję uzyskała dzięki zdumiewającym efektom, gdyż osoby walczące z nadprogramowymi kilogramami są w stanie dzięki niej zrzucić aż dziesięć kilogramów tylko w jeden miesiąc! Na czym polega jej fenomen? Otóż dieta Dukana, zwana również dietą proteinową opiera się na czterech fazach.

Faza I

Pierwsza z nich trwa dziesięć dni i opiera się tylko i wyłącznie na produktach białkowych. Podczas fazy drugiej dokładane są warzywa i trwa ona aż do osiągnięcia oczekiwanej wagi. Kolejna faza polega na stabilizacji uzyskanych efektów i stopniowym dokładaniu do menu węglowodanów. Natomiast faza czwarta towarzyszy nam przez pozostały okres egzystencji w postaci urozmaiconych i regularnie przyjmowanych posiłków, oczywiście dobranych w sposób racjonalny. Trzeba pamiętać, że ta dieta nie jest odpowiednia dla wszystkich. Obciąża nerki i wątrobę oraz może spowodować zaburzenia w układzie pokarmowym. Jest skierowana tylko do osób zdrowych. Zdecydowanie powinny jej unikać kobiety w ciąży, dzieci czy młodzież. Ci, którzy się jej podejmą muszą przestrzegać kilku zasad, które właściwie towarzyszą każdej diecie odchudzającej.

 

Nie jest niczym odkrywczym, że nie wolno spożywać alkoholu, chipsów i innych fast- foodów, należy ograniczyć nadmiar cukru i słodyczy oraz zrezygnować z tłustych mięs i wędlin. Jeśli chodzi o efekty, to dieta Dukana jest dobrym rozwiązaniem na szybką redukcję wagi. Jednak większość komentarzy na forach dotyczących tej diety zwraca uwagę na efekt jo- jo, który w tym przypadku może wystąpić ze zdwojoną siłą.

Dodaj komentarz