dieta a zdrowie

Dieta a zdrowie

Od dziecka wpaja się nam, że powinniśmy jeść dużo warzyw i owoców. Jest to tylko mrzonka i uporczywe gadanie osób starczysz czy faktycznie coś w tym jest? Zdecydowanie, będąc dziećmi nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z bardzo wielu rzeczy. Dorośli wtedy nie bez powodu zachęcają nas, jeśli nie nawet zmuszają. Dostarczanie wszelkich niezbędnych składników mineralnych i witamin jest bardzo ważne dla rozwoju organizmu oraz prawidłowej kondycji organizmu.

Brak witamin w organizmie

Brak poszczególnych witamin może doprowadzać do występowania przeróżnych chorób. W czasach wojny, ludzie często cierpieli na awitaminozę. Powodowało to liczne przypadłości, m.in. „kurzą ślepotę”. Dlatego też warto pamiętać, że spożywanie poszczególnych owoców czy warzyw w diecie jest bardzo istotne. Nie samym mięsem człowiek żyje. Zaleca się, aby warzywa zajmowały przynajmniej 50% posiłku. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że to, co jemy wpływa na to, jak wyglądamy. Nie chodzi tutaj jedynie o sylwetkę, ale także o kondycję naszej skóry, paznokci czy też włosów. Często bywa, że osoby spożywające duże ilości cukrów, np. w postaci batoników, czekolad, ciast, itp., borykają się z problemami trądzikowymi. Ograniczając je i wprowadzając znacznie więcej zdrowych produktów, problem się stabilizuje i z czasem zmniejsza.

Skóra wydaje się w lepszym stanie, zmniejszają się wypryski, staje się bardziej promienna. Tak samo włosy czy paznokcie. W pierwszym przypadku zmniejsza się wypadanie. Paznokcie stają się mniej łamliwe. Stąd też warto zwracać  uwagę na to, co dostarczamy naszemu organizmowi.

Dodaj komentarz