nadwaga

Czy nadwaga jest szkodliwa?

Zastanawiasz się, czy nadwaga jest szkodliwa? Masz dobre wyniki badań? Nie oznacza to, że nadmiar kilogramów nie rujnuje Twojego zdrowia. Nadwaga to tylko krok do otyłości, a ta bardzo szybko może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Współcześnie coraz większa ilość osób boryka się z problemem nadwagi a nawet otyłości. Kiedy wyniki badań nie budzą zastrzeżeń, na ogół nie dążymy do prawidłowej wagi ciała. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy zaczynają się prawdziwe problemy.

Nadwaga nie jest zdrowa!

Nadwaga nigdy nie jest zdrowa dla naszego organizmu. Przyczynia się do powstawania szeregu chorób. Najczęściej nadwaga powoduje rozwój chorób sercowo-naczyniowych, schorzeń metabolicznych i nowotworów. Warto jednak zaznaczyć, że niedawno pojawiły się badania, które sugerują, że niewielka nadwaga może być korzystna. Dzieje się tak dlatego, że ma ona działanie kardioprotekcyjne. Osoby, których nadwaga jest niewielka nie muszą się odchudzać.

Skutki nadwagi i otyłości

Niestety, kiedy nadwaga sięga zbyt dużej ilości kilogramów jej skutki mogą być poważne dla zdrowia. Zbędne kilogramy są nie tylko mało estetyczne, ale również mogą przynieść szkodę dla zdrowia.

Nadwaga powoduje:

  • Kłopoty ze stawami
  • Nieprawidłową pracę układu krwionośnego
  • Szybkie męczenie się

Aby zatrzymać niekorzystne skutki nadwagi a następnie postępującej otyłości, warto do codziennego życia wdrożyć racjonalną dietę oraz aktywność fizyczne. Przygotuj się do lata!

Jak nadwaga oddziałuje na organizm?

Nadwaga negatywnie oddziałuje na nasz organizm. Przede wszystkim powoduje choroby układu krwionośnego. Jeżeli masa ciała wzrasta, wówczas znacznie zwiększa się możliwość zachorowania na nadciśnienie oraz miażdżycę. Dodatkowo osoby z nadwagą znacznie częściej borykają się z ryzykiem powstawania zakrzepów, występowaniem udarów mózgu oraz zawałów. Warto zaznaczyć, że osoby z nadwagą cierpią również częściej na choroby niedokrwienia oraz niewydolności serca. Nadmierne kilogramy to także podniesione ciśnienie tętnicze oraz cukrzyca typu II.

kamagra sklep - finkamagra.com

Nadwaga to także duży problem dla układu oddechowego. Pojemność płuc się zmniejsza, a tym samym o wiele szybciej się męczymy. Z tego powodu z kolei dochodzi do otłuczenia ścian klatki piersiowej. Z kolei wałki tłuszczu, które powstają na brzuchu sprawiają, że uciskana jest wątroba.

Jak nadwaga wpływa na serce?

Najbardziej niekorzystnie nadwaga wpływa na serce. Wraz ze wzrostem masy ciała, zwiększa się również ciśnienie krwi. Tym samym ryzyko wystąpienia miażdżycy staje się coraz większe. Te wszystkie niekorzystne cechy powodują, że w dużym stopniu zwiększa się ryzyko zawału serca, zakrzepicy czy też dławicy piersiowej. Pojawiają się również choroby żył, między innymi zatorowość, zapalenie żył. Najczęściej osoby borykające się z nadwagą cierpią także na nadmiernie wysoki cholesterolu, a to również negatywnie wpływa na pracę serca.

Dodaj komentarz