ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej wcale nie musi być związany z ryzykiem zawału serca. Tak naprawdę nie musi być to wcale objaw związany z układem krążenia. Tak naprawdę bowiem może on oznaczać nerwicę, może wskazywać na chorobę układu pokarmowego, na chorobę związaną z układem kostno- szkieletowym. Tym samym, aby móc właściwie zdiagnozować taki ból, koniecznym jest wykonanie określonych badań lekarskich.

Ryzyko zawału?

Oczywiście nie można w takiej sytuacji wyeliminować ryzyka zawału serca, ale nie jest to jedyna możliwość. Ból w klatce piersiowej, nawet jeśli jest on rozrywający, może mieć swoją przyczynę w dławicy piersiowej, możemy mieć do czynienia z zapaleniem osierdzia czy też z tętniakiem rozwarstwiającym aortę piersiową. Bardzo często jednak jest on związany z różnymi chorobami układu oddechowego. Najczęściej można tu mówić o zatorowości płucnej, zapaleniu płuc, odmie prężnej, odmie opłucnowej czy też o zapaleniu opłucnej. Niezależnie od tego, co leży za bólem w klatce piersiowej, jaka jest jego bezpośrednia przyczyna, nie powinien być on bagatelizowany.

Oczywiście jeśli mamy do czynienia z jednorazowym kłuciem, które później się nie powtarza, to nie ma powodów do niepokoju. W każdej innej sytuacji należy podjąć stosowne działanie mające na celu zdiagnozowanie źródła owego bólu, a następnie należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Bagatelizowanie owego zjawiska może spowodować, że nie tylko nasze zdrowie, ale jednocześnie też nasze życie jest bardzo poważnie zagrożone. Szybka reakcja może zatem ocalić nam życie.

Dodaj komentarz