bieganie

Bieganie dla każdego

Każda pora roku jest dobra, by zacząć zmieniać swoje życie. Jeśli już od jakiegoś czasu borykamy się z myślami, że chcielibyśmy zmienić coś w sobie, naszym stylu życia, wziąć się za siebie, czy nawet po prostu zacząć robić coś regularnie, powinniśmy zastanowić się nad bieganiem. Obecnie przeżywamy prawdziwy renesans mody na uprawianie tego sportu.

Zacznij biegać

Jeżeli chcesz zacząć biegać, po pierwsze musisz zadać sobie pytanie, czy Twój stan zdrowia na to pozwala, czy jesteś odpowiednio wydolny oddechowo, czy nie masz zwyrodnień stawów ani zbyt wielkiej nadwagi. Gdy już będziemy pewni, że tego chcemy, to możemy stawiać sobie kolejne cele, do których będziemy dążyć, rozpisać sobie długoterminowy plan na rozwijanie kondycji. Nie należy jednak przysłowiowo skakać na głęboką wodę, trzeba zacząć od metody małych kroczków- w końcu nie przebiegniemy od razu maratonu. Na początku nie ma co się porównywać z doświadczonymi biegaczami, nie można się zamęczać ani nikomu nic udowadniać. Przy rozwijaniu swojej kondycji należy być konsekwentnym i stopniowo, dzień w dzień pozwalać sobie na coraz większą aktywność. Pierwsze treningi nie mogą przypominać wyścigów, a raczej bardziej żwawe spacery, również nie można zapominać o odpowiednim rozciąganiu i rozgrzewce.

Początkowo nie potrzebujemy wyjątkowego sprzętu- należy jedynie dostosować swój strój do warunków atmosferycznych oraz zadbać o wygodne buty, a także pamiętać o bezpieczeństwie. Z czasem możemy zatroszczyć się o dodatkowe gadżety np. opaskę monitorującą aktywność. Praktycznie każdy może biegać rekreacyjnie, a dzięki konsekwentnym treningom i odpowiedzialnym rozwoju, z niezobowiązującego hobby może zrodzić się prawdziwa pasja i sukcesy w sporcie.

Dodaj komentarz