opalanie

Czy opalanie jest zdrowe?

Lubimy się opalać? Jak najbardziej wielu z nas bardzo lubi się opalać. Musimy jednakże zadać bardzo ważne pytanie związane z tym czy opalanie jest zdrowe, czy też nie? Oczywiście można na tenże temat mieć bardzo różne zdanie, aczkolwiek należy wskazać na to, że opalanie może być dla człowieka bardzo groźne. Można zadbać o swoją opaleniznę, można wystawić się na promienie słoneczne, aczkolwiek na pewno w ograniczonym zakresie, na pewno również z użyciem odpowiednich kremów z filtrami.

Jak i kiedy się opalać?

Nie zaleca się opalania zbyt długiego oraz  w godzinach, gdy słońce najbardziej świeci. Oczywiście jeśli chodzi o opalanie, to należy ograniczyć przebywanie na pełnym słońcu dzieci oraz osoby starsze. Poza tym również osoby, które mają chore serce, nie powinny wystawiać się na promienie słoneczne. Jakie skutki może mieć owo opalanie? Oczywiście w wyniku długotrwałego opalania się bez większych ograniczeń można mówić o znacznie zwiększonym ryzyku nowotworu skóry, czyli czerniaka. Poza tym skóra, która jest poddana zbyt długiemu i częstemu działaniu promieni słonecznych, staje się nieestetyczna, łuszczy się.

Opalanie to nie tylko ryzyko raka, ale jednocześnie też jest to zwiększone ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych, zwiększone ryzyko udaru słonecznego. Mowa jest o bardzo poważnych powikłaniach zdrowotnych, których na pewno nie można lekceważyć, których nie można bagatelizować. Opalać można się, ale w ograniczonym zakresie. Jeszcze raz należy podkreślić, że do opalania bezwzględnie należy używać kremów z wysokimi filtrami.

Dodaj komentarz