nadgarstek

Naderwanie ścięgna nadgarstka

Naderwanie ścięgna w nadgarstku wydaje się nie być bardzo poważnym urazem. Po zdjęciu szyny gipsowej lub ortezy wracamy do uprzednich czynności i często zapominamy o owym zdarzeniu. Jednakże w rzeczywistości należy mieć pełną świadomość tego, że ów uraz naderwania więzadeł w nadgarstku to poważna kontuzja. W przyszłości są one bowiem znacznie bardziej narażone na całkowite ich zerwanie, a to już jest bardzo poważny problem zdrowotny. W takiej sytuacji bowiem interwencja chirurga będzie już konieczna.

Obciążenie stawu

Do naderwania więzadeł w nadgarstku najczęściej dochodzi w wyniku nadmiernego obciążenia tego stawu. Może to nastąpić chociażby przy stałym i długotrwałym powtarzaniu tych samych czynności. Naderwanie owych więzadeł może także nastąpić w momencie, gdy dana osoba przystępuje do aktywności fizycznej bez wcześniejszego przygotowania, czyli bez odpowiedniej rozgrzewki. Objawy nie muszą tutaj być czymś nagłym i zazwyczaj też nie są Naderwanie więzadeł objawia się bólem, opuchlizną oraz stanem zapalnym. Długotrwale utrzymujący się taki stan powinien zatem nas zaniepokoić i skłonić do udania się do lekarza specjalisty.

Leczenie nadgarstka

Leczenie nie jest mocno obciążające i sprowadza się do unieruchomienia stawu, aby uniemożliwić wykonywanie żadnych, a szczególnie jakichś gwałtownych ruchów. Naderwanie tych więzadeł może nie mieć bardzo poważnych skutków w przyszłości, aczkolwiek należy mieć pełną świadomość tego, że dany staw jest w tym momencie już mocno obciążony. Jeśli nie będziemy go oszczędzać, to prawdopodobieństwo wystąpienia urazów w przyszłości jest bardzo duże.

Dodaj komentarz