Seks może cieszyć - naturalne sposoby na zwiększenie libido

Seks może cieszyć – naturalne sposoby na zwiększenie libido

Jedzenie jest tym elementem, który wpływa na bardzo wiele różnych elementów w codzienności człowieka. Przede wszystkim oczywiście chodzi tu o ogólne samopoczucie, ale nie tylko. Sposób, w jaki się odżywiamy, ma bardzo duże znaczenie dla poziomu libido. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jeśli dieta jest zbyt tłusta, bogata w kwasy nasycone, to nie można się wówczas dziwić osłabionym możliwościom seksualnym, brakowi energii, niemożności uzyskania orgazmu czy też wzbudzenia wzwodu penisa i jego utrzymania w pożądanym momencie. Mówiąc o zwiększeniu nie można wskazywać wyłącznie na stosowanie afrodyzjaków. Te stanowią pewnego rodzaju uzupełnienie i bynajmniej nie są elementem podstawowym.

Co wpływa na jakość życia seksualnego?

Elementów mających duży wpływ na jakość życia seksualnego jest bardzo wiele. Można do nich zaliczyć:

 • wspomniana wcześniej dieta
 • aktywność fizyczna lub jej brak
 • choroby, które mogą być ukryte
 • relacje pomiędzy partnerami
 • urozmaicenie pozycji seksualnych, sytuacji w których dochodzi do zbliżenia
 • stosowane używki, w tym głównie mowa jest o alkoholu oraz o papierosach

Czynników tych jest bardzo wiele, ale oczywiście mamy także możliwości, aby się im nie poddawać. Sposobów na poprawę funkcji seksualnych jest bardzo wiele.

Dieta, dzięki której seks może znów cieszyć

Mówiąc o wpływie diety na jakość seksu u mężczyzn oraz u kobiet, należy wskazać na to, że istnieją tu dosyć spore różnice. Oczywiście jedzenie bardzo tłuste, spożywanie sporej ilości fast foodów, jedzenia przetworzonego w sposób sztuczny ma bardzo duże znaczenie i obniża sprawność seksualną oraz ochotę na seks zarówno w odniesieniu do kobiet jak i do mężczyzn. Jednakże trzeba także zaznaczyć, że pewne składniki odrębnie wpływają na libido kobiet i mężczyzn. Ci drudzy mogą spożyć pewną ilość czerwonego mięsa i ich ochota na seks oraz fizyczne możliwości seksualne znacząco rosną. W przypadku kobiet tak to nie działa. Po jakie składniki mogą i powinny sięgnąć kobiety? Z pewnością w podniesieniu poziomu libido u kobiet mogą pomóc takie składniki jak:

 • goździki
 • imbir
 • sok z pomarańczy
 • szpinak z kaszą
 • omlet z warzywami

To propozycje, które warto wziąć pod uwagę nie tylko w momencie, gdy nasze libido spada, ale de facto w każdej sytuacji. Dzięki nim nie tylko wzmacniamy ochotę na seks, ale jednocześnie też dbamy o inne aspekty związane ze zdrowiem.

Nie tylko dieta

Dieta jest niezwykle ważnym elementem wpływającym na poziom libido, ale nie jedynym. Zarówno w odniesieniu do kobiet jak i do mężczyzn nie można zaniedbać swojej kondycji fizycznej, a to wiąże się z codzienną aktywnością fizyczną. Ich forma nie jest tak ważna jak regularność oraz właściwe wykonywanie każdego ćwiczenia.

Seks jest czynnikiem, który wpływa na samopoczucie, na ogólną odporność organizmu, na nastrój oraz na wiele innych czynników zdrowotnych. Udane życie seksualne to udane relacje w związku, to element, dzięki któremu można skutecznie walczyć ze stresem. W dobie współczesnej tym bardziej warto zadbać o zdrowy seks. Nie jest to takie oczywiste, ale też nie można bynajmniej powiedzieć, że jest to coś bardzo trudnego. Tak naprawdę wystarczy zadbać o obecność aktywności fizycznej, zdrową dietę oraz odstawienie używek.

Patronem tego sklepu jest kopkamagra.com – kamagra sklep.

Dodaj komentarz