Dlaczego się masturbujemy?

Dlaczego się masturbujemy?

Należy zwrócić uwagę, że sprawy związane z seksem i ogólnie zbliżeniem nie są dziś jakimś większym tematem tabu. To dobrze, że w dwudziestym pierwszym wieku, tak otwarcie rozmawia się o seksualności, ponieważ dzięki temu wiele mitów pierwotnie utrwalonych przez ludzi zostało już obalonych. Pamiętajmy jednak, że niektóre czynności seksualne, także zaliczane do zaspokojenia własnych potrzeb, nie wymagają od nas udziału drugiego partnera. Wydaje się, że masturbacja jest dla wielu ludzi jedynie zamiennikiem, dla normalnego stosunku. Nie zawsze jednak tak jest, ponieważ niektórzy wolą sami zadowolić się, niż pozwolić na to partnerce czy partnerowi w zależności od płci.

Każdy lubi masturbację

Tak kobiety zarówno jak mężczyżni lubią się masturbować, a otwarcie do masturbacji przyznaje się już połowę społeczeństwa, tak więc liczby te nie biorą się z znikąd. Należy też pamiętać, że czasem przez masturbację, kobieta nie jest w stanie zadowolić się członkiem swojego partnera. Okazuje się, że masturbacja sama w sobie jest w stanie wywołać więcej bodżców, niż normalny stosunek. Stan ten nie uznaje się już za coś normalnego, jest to zazwyczaj spotykane w przypadku osób, które nadmiernie wykorzystują masturbację. W każdym innym wypadku masturbacja wydaje się właściwym podejściem, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy mimo wszystko potrzebują odpowiedniego rozładowania seksualnego, zwłaszcza jeśli nie mają pod ręką własnej partnerki. Warto też wiedzieć, że masturbacja nie jest tylko i wyłącznie czymś spotykanym u ludzi, ponieważ w przypadku zwierząt, to zjawisko również występuje.

Więcej informacji na temat masturbacji

Masturbacja jest niczym innym, jak czynnością pozwalającą na zmniejszenie napięcia seksualnego, co jest bardzo ważne, gdyż poziom wspomnianego napięcia, może być także czynnikiem wywołującym stres a także silny stan podniecenia. Masturbacja nie jest więc w żadnym wypadku czymś złym, wręcz przeciwnie, nie powinna być ona nigdy traktowana jako samogwałt, jak to miało miejsce jeszcze dwadzieścia lat temu, kiedy to seks, był jeszcze tematem tabu. Dzisiaj masturbacja występuje również podczas stosunku z kobietą. Wykorzystuje się ją między innymi w grze wstępnej, tak więc trzeba powiedzieć, że sama masturbacja ma wiele różnych zastosowań. Miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń do masturbacji wykorzystują również zabawki erotyczne, które w dużym stopniu zwiększają podniecenie i warto o tym mimo wszystko pamiętać. Masturbacja w przypadku młodego chłopaka czy dziewczyny, może być również pewnym elementem rozwoju seksualności, co jest widoczne w pewnym wieku, kiedy to hormony dają o sobie w znaczący sposób znać. Należy więc zastanowić się nad tym tematem, ponieważ jego analiza, może przynieść nam wiele ciekawych, jak i zaskakujących wniosków.

Zagłębiając się nieco dalej w sam temat, można chociażby przytoczyć wiele różnych ludów czy plemion znajdujących się w Afryce, gdzie ogólny element masturbacji jest niczym innym, jak rytuałem inicjacyjnym. Tak więc wiele zależy od tego jak my sami postrzegamy masturbację w naszym życiu. Należy jednak skupić się na głównym wniosku który mówi nam że, niezależnie od wszystkiego masturbacja jest dzisiaj powszechna i potrzebna w ludzkim życiu. Tak więc nie należy się zniechęcać czy nawet wzbraniać, przed podobnymi zachowaniami, jest to coś normalnego, czego nie powinniśmy się wstydzić, zwłaszcza w dorosłym życiu.

Dodaj komentarz