Alkohol a zdrowie seksualne mężczyzny

Alkohol a zdrowie seksualne mężczyzny

Mimo, że powszechna jest wiedza na temat zgubnego wpływu alkoholu na ludzkie zdrowie, to jednakże powszechnie po niego sięgamy. Oczywiście jeśli ktoś pije tylko okazyjnie, rzadko i w niewielkich ilościach, to trudno mówić o bardzo negatywnych skutkach. Jednakże picie alkoholu w większych ilościach i jego nadużywanie ma bardzo zgubny wpływ na ludzkie zdrowie. Można tu mówić między innymi o negatywnym wpływie alkoholu na:

  • funkcjonowanie ludzkiego mózgu,
  • funkcjonowanie ludzkiej wątroby oraz trzustki,
  • rozwój nowotworów,
  • przy bardzo dużym stopniu nadużywania alkoholu o jego wpływie na kondycję skóry,
  • płodność oraz kondycję seksualną.

Alkohol, a nieletni

Nie bez przyczyny alkohol nie może być podawany i sprzedawany osobom nieletnim. Wpływ picia alkoholu na osoby nastoletnie oraz dzieci jest wręcz przerażający. W ich przypadku mówimy bowiem o różnych procesach związanych z dojrzewaniem, dorastaniem, przeobrażaniem się. Rozwój gospodarki hormonalnej w nastoletnim organizmie jest bardzo intensywny. Alkohol w niewielkich ilościach może tę gospodarkę hormonalną bardzo mocno zaburzyć. Tym samym skutki picia alkoholu w tym wieku mogą być odczuwalne do końca życia. Czasem można jednak ich początkowo nie zauważać lub też nie kojarzyć z procesem wypijania alkoholu. Niemniej jest to naukowo udowodnione, iż wódka, piwo, wino oraz inne rodzaje alkoholu nieodwracalnie powodują uszkodzenie mózgu oraz innych narządów w ciele człowieka.

Alkohol i potencja seksualna

Wydawać by się mogło, że wypicie alkoholu, lampki wina może rozluźnić atmosferę. Wypicie nieco większej ilości alkoholu może spowodować, że możliwości seksualne będą znacznie większe. Jednakże mimo, że ochota na seks po alkoholu może być większa, to tak naprawdę możliwości organizmu mogą być wprost przeciwne. Większość mężczyzn, którzy są uzależnieni od alkoholu, ma bardzo poważne problemy z erekcją, z uzyskaniem satysfakcjonującego wzwodu. Natomiast w przypadku kobiet nadużywanie alkoholu może spowodować niemożność uzyskania orgazmu. W jaki sposób to działa? Należy wskazać na to,  że alkohol bezpośrednio wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Działa on hamująco i powoduje pewne zobojętnienie. Popęd seksualny staje się mniejszy, a czasem może po prostu zaniknąć.

Czy alkohol obniża libido na dłuższą metę?

Tym samym możemy mieć do czynienia z brakiem ochoty na seks, z obniżeniem libido. Przeprowadzono nawet badania, w trakcie których udowodniono, że ilość alkoholu w ilości 0,5 do 1 promila zawarta we krwi mężczyzny, farmakologicznie zmniejsza podniecenie seksualne. Powyżej tej wartości zdolność do erekcji może być całkowicie wyeliminowana. To zjawisko dotyczy nie tylko mężczyzn, którzy są uzależnieni od alkoholu, ale de facto każdego mężczyzny. Sklep oferujący leki na potencję bez recepty może być istotnym czynnikiem poprawiającym kondycję seksualną.

Alkohol to produkt, od którego oczywiście nie trzeba bezwzględnie stronić. Niemniej jednak na pewno nie należy go nadużywać, ponieważ może on mieć bardzo zgubne skutki w wielu obszarach zdrowia człowieka. Chodzi w dużej mierze o zdrowie seksualne, aczkolwiek nie tylko. Należy tutaj zachować zasady zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz