sport

Wpływ sportu na psychikę

Sport jest tym zjawiskiem, które nabiera na sile popularności w naszym kraju. Z jednej strony można zatem powiedzieć, że jest to jakaś moda, ale z drugiej strony również należy podkreślić, że jest to sposób na poprawę stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia człowieka. Sport, aktywność fizyczna jest elementem wpływającym pozytywnie na wiele różnych aspektów związanych z ludzkim zdrowiem. Na pewno można mówić o poprawie kondycji fizycznej, o większym dotlenieniu ludzkiego organizmu, a poza tym również można mówić o znacznym dodaniu energii. Jednakże aktywność fizyczna każdego dnia ma także bardzo duże znaczenie w kontekście ludzkiej psychiki.

Aktywność fizyczna

Jeśli każdego dnia zaplanujemy sobie aktywność fizyczną, którą dodatkowo też lubimy, to zwiększa się nasza samoocena, mamy większą wiarę w siebie i we własne możliwości. Mając większą samoakceptację, możemy równocześnie poradzić sobie z jakimiś bardzo trudnymi sytuacjami, możemy wyjść z życiowego dołka, możemy poradzić sobie psychicznie z wieloma trudnymi sytuacjami. W tym wszystkim na pewno chodzi o to, że dzięki aktywności fizycznej w naszym organizmie wytwarzanych jest więcej endorfin, a to ma bardzo duże znaczenie dla naszego postrzegania codzienności, dla podejścia do różnych trudnych sytuacji. Czasem też trudno jest nam wyjaśnić pewne zjawiska, ale fakty mówią same za siebie. Jeśli aktywność fizyczna jest obecna w naszej codzienności, to wówczas po prostu bardziej nam się chce wykonywać pewne obowiązki, mamy lepsze nastawienie do rzeczywistości, mamy lepszą koncentrację, pamięć, jesteśmy bardziej optymistyczni, pozytywnie nastawieni do rzeczywistości.

Energia dzięki sportu

Mamy więcej energii, jesteśmy tym samym bardziej wydajni. Tym samym o obecność sportu w naszej codzienności po prostu należy zadbać, aby móc mówić o lepszej codzienności. Mimo tego, że może być ona przepełniona trudnościami, mimo że ktoś może nam stale rzucać przysłowiowe kłody pod nogi, to jednak dzięki aktywności fizycznej możemy sobie z nimi znacznie łatwiej i szybciej poradzić.

Dodaj komentarz