skóra twarzy

Regeneracja skóry twarzy

Wielu z nas zastanawia się w jaki sposób trwa proces regeneracji skóry twarzy. Trzeba zacząć od tego, jak ona jest zbudowana. Tkanka ta chroni przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, które są szkodliwe, składa się ona z trzech warstw głównych. Naskórek, to warstwa, która znajduje się najbardziej na zewnątrz. Troszkę głębiej można znaleźć skórę właściwą, a pod tą warstwą znajduje się tkanka podskórna.

Jak odnowić skórę?

Do odnowy skóry najważniejsza jest warstwa druga, środkowa z wyżej wymienionych warstw. Zaopatruje ona pozostałe warstwy w odżywcze substancje. Zanim jednak zostanie opisane jak można zregenerować skórę, to warto zastanowić się jak dochodzi do jej uszkodzeń. Pierwszą i najbardziej powszechną przyczyną jest zła pielęgnacja skóry bądź jej całkowity brak. Nie mam tu na myśli tylko złych dobranych zabiegów lub kosmetyków, ale również brak zabezpieczenia przed słońcem lub mrozem. Trzeba pamiętać również o tym, że z każdym dniem nasza skóra się starzeje. Najlepiej jest dbać o skórę zarówno od środka jak i od zewnątrz, niż poddawać się operacjom plastycznym.

Nasza skóra nie będzie dobrze wyglądać pamiętając o tym, żeby używać odpowiednich kremów regenerujących. Właściwa dieta jest również bardzo ważna. Trzeba spożywać produkty pełnowartościowe, warzywa i owoce. Kremy powinny zawierać ziołowe wyciągi, na przykład z polnego skrzypu, babki lancetowatej lub pokrzywy czy brzozy. Natomiast jeśli chodzi o witaminy, to duży wpływ mają witaminy E, C i A. Element, który jest bardzo ważny w poprawie wyglądu skóry jest właściwa ochrona i nawodnienie.

Dodaj komentarz