odchudzanie

Jak zdrowo się odchudzać?

Szybkie, ekspresowe odchudzanie to element, który daje krótkotrwałe zadowolenie. Owo słowo krótkotrwałe ma w tym miejscu kluczowe znaczenie. Diety, które dają bardzo szybkie efekty, są zazwyczaj dosyć restrykcyjne. Tym samym zazwyczaj również bardzo negatywnie wpływają one na zdrowie człowieka. Efekt w niektórych przypadkach jest uzyskiwany, ale jednocześnie też w wielu przypadkach mowa jest jednocześnie o gorszym samopoczuciu, o pogorszeniu się parametrów zdrowotnych.

Restrykcyjna czy zdrowa dieta?

Taka dieta, która jest restrykcyjna, często powoduje pogorszenie się nastroju, a to wpływa na dążenie do tego, aby jak najszybciej taką dietę zakończyć. Poza tym również jeśli mowa jest o dietach restrykcyjnych, to bardzo często są one pozbawione różnych ważnych składników odżywczych. W większości przypadków te osoby nie dostarczają do organizmu wszystkich niezbędnych witamin oraz minerałów.

Skutek jest odwrotny do zamierzonego. Wprawdzie osiąga się znaczną obniżkę wagi ciała ( chociaż nie zawsze), ale w krótkim czasie można przybrać na wadze dosyć sporo. Poza tym również w wielu przypadkach człowiek jest zmuszony udać się do lekarza z uwagi na różne objawy chorobowe. Tak, więc jeśli komuś spodoba się jakakolwiek restrykcyjna dieta, musi rozważyć czy faktycznie będzie ona dla niego opłacalna, będzie się wiązała z wymiernymi korzyściami zdrowotnymi. Jeśli zatem ktoś chce się odchudzić, zrzucić ze swojej wagi pewną ilość kilogramów, powinien zadbać o zdrową dietę, która będzie bogata w różne dobre składniki, a unikać tego, co tylko i wyłącznie smakuje, a tak naprawdę zdrowe nie jest.

Dodaj komentarz